Ogłoszenia - Parafia pw. Chrystusa Króla w Bydgoszczy

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Informacje
W przypadku braku aktualnych ogłoszeń, wcisnąć przycisk F5.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE W V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ –  (2019-05-19)

1. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki.

2. Dzisiaj w Niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 1000, dzieci klas III przystąpią do I-ej Komunii Św. . W tygodniu dzieci te będą uczestniczyły w wieczornych Mszach Św. i nabożeństwach majowych do piątku włącznie, oprócz środy.

3. Próby dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędą się dziś w niedzielę, poniedziałek i wtorek po Mszy Św. wieczornej. Obecność kandydatów na wszystkich próbach obowiązkowa!

4. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 1700.

5. Również we wtorek Akcja Katolicka zaprasza członków i pragnących wstąpić w jej szeregi na zebranie do Domu Parafialnego o godz. 1700.

6. W środę 22.05 w naszej parafii podczas Mszy Św. o godz. 1800 ks. bp Jan Tyrawa udzieli młodzieży klas III gimnazjum Sakramentu Bierzmowania.

7. W związku z tą uroczystością w środę wyjątkowo nabożeństwo majowe oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy zostaną odprawione po Mszy Św. o godz. 745.

8. Również w środę ks. Roman obchodzić będzie 20-lecie kapłaństwa. Już dziś życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask na dalsze lata posługi kapłańskiej. Ks. Roman odprawi Mszę Św. o godz. 745.

9. W czwartek 23.05 ks. prałat Henryk Berka obchodzić będzie 60-lecie kapłaństwa.  Zapraszamy parafian na Mszę Św. o godz. 1100, której przewodniczyć będzie abp Tomasz Peta, z Kazachstanu. Ks. Prałatowi życzymy błogosławieństwa Bożego,  wszelkich łask a zwłaszcza zdrowia na dalsze lata posługi kapłańskiej.

10. Za tydzień w niedzielę na Mszy Św. o godz. 1030 dzieci klas 4 będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Św. Spowiedź dla tych dzieci odbędzie się w piątek od godz. 1630.

11. Zespól Parafialny Caritas zaprasza na zebranie w czwartek o godz. 1600 do Domu  Parafialnego.

12. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy. Szczegółowe informacje na plakacie oraz na stronie www.darna100.pl .

13. W ubiegłym tygodniu na spłatę raty za instalację ogrzewania, jego konserwację i funkcjonowanie zebrano – 7322 – Bóg zapłać! W związku z pożarem kościoła w parafii w Gołańczy, jaki miał miejsce przed świętami Wielkanocnymi – ks. bp Jan Tyrawa zwraca się z prośbą do wszystkich parafii o wsparcie w odbudowie tej zniszczonej świątyni. Dlatego dzisiaj do skarbony ustawionej przy figurze Matki Bożej można składać ofiary na ten cel. Do pozostałych skarbon można składać ofiary na obiady dla dzieci z ubogich rodzin ze szkół nr 48 i 62. W przyszłym tygodniu do skarbon będzie można składać ofiary na Radio Maryja.                                                               
 
14. Zapowiedzi przedślubne:
Dawid Sikorski, kaw. ze Słupów – Kamila Bagińska, panna z Bydgoszczy – z.2
Rafał Kądziela, kaw. z Łyskowa – Ewa Klesińska, panna z Bydgoszczy – z.1
Jakub Kaluba, kaw. z Bydgoszczy – Aleksandra Wójcik, panna z Warszawy – z.1
Dawid Michta, st.w. z Bydgoszczy – Jana Ćwierdzińska, st.w. z Dziemionna – z.1
Łukasz Leszczyński, st.w. z Bydgoszczy – Karolina Ehert, st.w. z Bydgoszczy – z.1
 
15.Módlmy się za zmarłych, którzy odeszli do Pana w minionym tygodniu:
+Marian Piątkowski, +Barbara Balcer, +Renata Szczepańska, +Elżbieta Nowakowska, +Zbigniew Przybyłowicz
 
16. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, życzymy wiele łask Boga i  opieki ich patronów.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego