Ogłoszenia - Parafia pw. Chrystusa Króla w Bydgoszczy

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Informacje
W przypadku braku aktualnych ogłoszeń, wcisnąć przycisk F5.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 7 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (23.02.2020)

1. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej – Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem na marzec, oraz Wspólnota – gazetka parafialna.

2. Grupa Modlitwy św. O. Pio zaprasza w poniedziałek na godz. 1730 na Adorację Najśw. Sakramentu.

3. Od dzisiaj rozpoczyna się 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

4. W środę swoje imieniny obchodzić będzie ks. Aleksander. Już dziś życzymy ks. Aleksandrowi błogosławieństwa Bożego, wszelkich łask na dalsze lata posługi kapłańskiej. Ks. Solenizant Mszę Św. w swojej intencji odprawi w tym dniu o godz. 700. Pamiętajmy o ks. Aleksandrze w naszych modlitwach.

5. Środą Popielcową, 26 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione o godz. 700, 800  930, 1630, 1800. Taca z Środy Popielcowej przeznaczona jest na hospicja naszej diecezji w Bydgoszczy, Sępólnie Krajeńskim i Złotowie.
Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy.

6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Post ścisły polega na wstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i ograniczeniu spożywanego posiłku: 1 posiłek do syta oraz 2 mniejsze posiłki. Ten rodzaj postu obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku życia. Post zwykły – wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje w każdy piątek w roku oraz w wigilię paschalną. Ten rodzaj postu obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia.

7. Praktyki wielkopostne: Droga Krzyżowa - dla dzieci w każdy piątek godz.1700, a dla młodzieży i starszych po Mszy Św. o godz. 1800, oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielą o godz. 1600. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

8. W dniach od Środy Popielcowej do I-ej Niedzieli Wielkiego Postu trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

9. Spotkanie członków Apostolatu Cudownego Medalika odbędzie się w piątek 28.02 na Mszy Św. o godz. 1800, po Mszy Św. Droga Krzyżowa a następnie spotkanie w Sali św. Jana Pawła II.

10. W dniach 21-24.04 odbędzie się pielgrzymka do miejsc kultu religijnego na Podlasiu. Trasa Tykocin – Białystok – Białowieża – Augustów. Koszt 620zł. Zapisy w Biurze Parafialnym.

11. W ubiegłą niedzielę na na Dar Serca – pomoc charytatywną dla potrzebujących zebrano 752zł – Bóg zapłać! Dzisiaj do skarbon można złożyć ofiary na Radio Maryja.
 
12. Zapowiedzi przedślubne:
Przemysław Koziński,st.w. z Torunia–Aleksandra Waryszewska, st.w. z Bydgoszczy–z.1

13.  Módlmy się za zmarłych, którzy odeszli do Pana w minionym tygodniu:
+Krystyna Ciesielska, +Barbara Baj, +Ryszard Lewandowski,
+Mieczysława Jasińska, +Zofia Ostraszewska, +Władysław Zdrodowski,
 
14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia i życzymy im wielu łask Boga i opieki ich patronów.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego