Ogłoszenia - Parafia pw. Chrystusa Króla w Bydgoszczy

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia

Informacje
W przypadku braku aktualnych ogłoszeń, wcisnąć przycisk F5.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 33 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ– (17.11.2019)

1. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego.

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich.

3. Za tydzień w ostatnia niedzielę roku liturgicznego obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie uroczystość odpustowa w naszej parafii. Główną Mszę Św. o godz. 1200 odprawi i kazanie wygłosi bp Ordynariusz Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej Edward Dajczak. Formą przygotowania do odpustu będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św. w czwartek, piątek i sobotę. Możliwość spowiedzi św. przed odpustem w czwartek i piątek od godz. 1700. Serdecznie zapraszamy parafian do wzięcia udziału w nabożeństwach przygotowujących nas do uroczystości odpustowych, skorzystania ze spowiedzi oraz wzięcia udziału w Mszy Św. w niedzielę o godz. 1200.

4. Akcja Katolicka zaprasza we wtorek o godz. 1700 do salki parafialnej na katechezę pt. „Duch Św. gwarantem ludzkiej skromności i prostoty”.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po wieczornej Mszy Św.

6. W środę 27.11 w bazylice św. Wincentego a`Paulo odbędzie się spotkanie członków cudownego medalika w rocznicę objawień . Spotkanie rozpocznie się o godz. 1700 adoracją Najśw. Sakramentu; o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza Św. a po niej odbędzie się spotkanie członów apostolatu.

7. Dziś, w niedzielę kontynuowana będzie zbiórka podpisów pod petycją do prezydenta Bydgoszczy i Rady Miasta o cofnięcie decyzji o zamknięciu ruchu samochodowego w całym obszarze bydgoskiej katedry. Przeprowadzana jest ona przez katolickie ruchy i stowarzyszenia naszej diecezji. Tym razem podpisy będą zbierane w kruchcie kościoła po wszystkich niedzielnych Mszach Św. Kolejna zbiórka podpisów odbędzie się 1 grudnia.

8. Poradnictwo przedmałżeńskie w naszej parafii jest czynne w każdy drugi wtorek miesiąca, w salce w Domu Parafialnym od godz. 1730.
 
9. W gablotach jest zamieszczona szczegółowa informacja na temat niedawno utworzonego Centrum Nowe Życie, którego celem jest udzielenie pomocy małżeństwom, które nie mogą doczekać się potomstwa.
 
10.  W ubiegłą niedzielę na spłatę raty za instalację ogrzewania, jego funkcjonowanie i konserwację zebrano – 7819zł, a na pomoc Kościołowi w Sudanie Południowym – 2236zł - Bóg zapłać!

11. Módlmy się za zmarłych, którzy odeszli do Pana w minionym tygodniu: +Konrad Kęsik, +Marian Dębiński

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, życzymy wiele łask Boga i opieki ich patronów.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego